Wakacyjne zajęcia i spotkania

Zapraszamy na cykliczne spotkania dla dzieci, młodzieży i dorosłych, których celem jest dobra zabawa poparta dawką wiedzy i rozwoju intelektualnych możliwości.

NIEMOWLAKI

Muzyka pełni funkcje wspierająca rozwój, uwrażliwiająca, równoważąca półkule, jest doskonałym medium komunikacyjnym, wspólne muzykowanie z rodzicami pogłębia więź pomiędzy rodzicami i dziećmi…

 • CEL: Muzyka pełni funkcje wspierająca rozwój, uwrażliwiająca, równoważąca półkule, jest doskonałym medium komunikacyjnym, wspólne muzykowanie z rodzicami pogłębia więź pomiędzy rodzicami i dziećmi
 • DLA KOGO: niemowlaczki wraz z mamą lub tatą
 • ZAKRES: Stymulujemy zmysły: słuchu, wzroku, mowy, dotyku, smaku oraz węchu, a także fizycznego ruchu i równowagi uspokajające niemowlaka „muzyka łagodzi obyczaje”.
  Pogłębiamy kontakt fizyczny rodzica z dzieckiem, dzięki temu budujące u niego poczucie bezpieczeństwa oraz poczucie pewności siebie, rozwijające intelekt oraz inteligencję muzyczną dzięki wykorzystaniu muzyki i zabaw rytmicznych.
  Rozwijamy zachowania społeczne poprzez kontakt z innymi niemowlakami (inteligencja społeczna), stymulujemy rozwój mózgu – prawej i lewej półkuli mózgowej
 • LICZEBNOŚĆ GRUPY: do 10 dzieci (+osoba towarzysząca)
LICZBA MIEJSC: Ograniczona !
ZGŁOSZENIA:   Już dziś !

MUZYKUJACE BRZDĄCE
– kolorami świat malowany / Żywioły świata

Wspólne odkrywanie świata kolorów (lub żywiołów) i muzyki razem z tatą lub mamą.

CEL:Wspólne odkrywanie świata kolorów (lub żywiołów) i muzyki razem z tatą lub mamą

 • DLA KOGO: Dla dzieci (2,5-3,5) i ich rodziców
 • ZAKRES: Poznajemy otaczającą nas przyrodę i towarzyszące jej zjawiska poprzez zabawy plastyczne, muzyczne i liczne eksperymenty. Interpretujemy muzykę klasyczna uczymy się słuchać
 • LICZEBNOŚĆ GRUPY do 10 dzieci (+osoba towarzysząca)

MUSICAL BABIES, MUSICAL ENGLISH

 • CEL: Celem zajęć dla dzieci jest już nie tylko osłuchanie się z językiem angielskim, lecz poznanie w sposób aktywny słów, zwrotów, rymowanek i piosenek angielskich.
 • ZAKRES: Materiał podczas zajęć dla dzieci podzielony jest na bloki tematyczne (np kolory, zwierzęta domowe, itp), dodatkowo rozwijające wszechstronne umiejętności z innych dziedzin niezwiązanych bezpośrednio z nauką języka obcego, tj z zakresu muzyki, rytmiki, oraz motoryki małej, jak i wiedzy ogólnej na przykład ekologii.
 • LICZEBNOŚĆ GRUPY: max. 8 osób
LICZBA MIEJSC: Ograniczona !
ZGŁOSZENIA:   Już dziś !

Prof. DOŚWIADCZALSKI

Celem naszych zajęć jest nie pozwolić „uśpić się” naturalnej ciekawości Państwa dziecka, dzięki której odkrywa świat. W roli mało doświadczonego jeszcze odkrywcy na każdym kroku u dzieci rodzi się wiele pytań, na które pragną odpowiedzi. Często ich pytania wprawiają nas w zdumienie, zachwyt, nieraz w zakłopotanie, a zdarza się, że i w złość.
Pamiętajmy jednak przy tym, że w ich oczach jesteśmy ekspertami w każdej dziedzinie. Zachęcamy więc Państwa do przybliżenia mu swiata nauki, fizyki, chemii poprzez doświadczenia. Ponieważ jak twierdził Konfucjusz :”Powiedz mi a zapomnę, pokaż mi a zapamiętam, pozwól mi zrobić a zrozumiem.”

 • CEL: wzmocnienie naturalnej ciekawości dzieci w odkrywaniu praw rządzących światem poprzez eksperymentowanie.
 • DLA KOGO: dla dzieci ze szkoły podstawowe 7-11 lat
 • ZAKRES: ciecze, gazy, mechanika, elektryczność, optyka, akustyka, magnetyzm
 • LICZEBNOŚĆ GRUPY 8-12 osób
LICZBA MIEJSC: Ograniczona !
ZGŁOSZENIA:   Już dziś !

PAMIĘĆ NA ZAWOŁANIE Intensywny kurs technik wspomagających uczenie się

Po co kuć jeżeli można uczyć się łatwo i skutecznie?
Po co robić wielostronicowe notatki jak można cały materiał zmieścić na jednej stronie?
Po co się stresować jak można podchodzic do egzaminu na luzie?
Po co marnować czas czytając jedną książkę przez dwa tygodnie jak można dwie książki w jeden dzień?…

 • CEL: Poznanie praw rządzących pamięcią i dostarczenie narzędzi zwiększających jej możliwości (mnemotechniki w praktyce, koncentracja, myślenie dywergencyjne, notowanie nielinearne)
 • DLA KOGO: Zajęcia dla dorosłych, którzy nie mają czasu przeglądać szerokiej literatury z zakresu psychologii uczenia się, a chcą zdobyć wiedzę i umiejętności zwiększające zdolności poznawcze (pamięć, koncentracja, kojarzenie, myślenie)
 • ZAKRES: mapy myśli, techniki pamięciowe, piktogramy, strategie czytania globalnego, techniki relaksacyjne
 • LICZEBNOŚĆ GRUPY 8-12 osób
LICZBA MIEJSC: Ograniczona !
ZGŁOSZENIA:   Już dziś !

WARSZTATY DLA RODZICÓW „Mądry rodzic – szczęśliwe dziecko”

Celem wszystkich warsztatów dla rodziców jest zwiększenie świadomości rodziców na temat rozwoju, wychowania i sposobu uczenia się dzieci…

 • CEL: Celem wszystkich warsztatów dla rodziców jest zwiększenie świadomości rodziców na temat rozwoju, wychowania i sposobu uczenia się dzieci
 • DLA KOGO: Dla rodziców, którym zależy na tym by lepiej rozumieć się z dziećmi, by „nadążyć” za ich rozwojem oraz by pomóc im w nauce i rozwoju
 • ZAKRES:
  1. Wzorce myślenia a sposoby uczenia się
  2. Czytanie nie musi „boleć” – czyli jak uczyć dzieci czytać?
  3. Kilka słów o wychowaniu – czyli czy dzieci potrzebują granic?
  4. Jak notować zgodnie z pracą mózgu? – czyli mapy myśli
  5. Jak wspomóc dziecko w nauce? – czyli sztuczki z pamięcią
  6. W co gramy? – kat, wybawca czy ofiara – jak uwolnić się od roli
 • LICZEBNOŚĆ GRUPY 12-18 osób
LICZBA MIEJSC: Ograniczona !
ZGŁOSZENIA:   Już dziś !

SKORZYSTAJ Z FORMULARZA
I ZGŁOŚ SIĘ NA ZAJĘCIA WAKACYJNE

wakacje w bielsku-białej

akademia1

Wakacje to czas odpoczynku, swobody i relaksu dla dzieci ale i problem dla rodziców – co zrobić by dzieci spędzały go miło, beztrosko ale i efektywnie.

lupa

Zapraszamy na cykliczne spotkania dla dzieci, młodzieży i dorosłych, których celem jest dobra zabawa poparta dawką wiedzy i rozwoju intelektualnych możliwości.

warsztaty muzyczne wakajcebielsko.pl

Wakacyjny czas to dobry moment by zacząć muzykować lub pogłębić swoją pasję pod okiem doświadczonych muzyków.

Zajęcia i warsztaty odbywają się zarówno w edycji lipcowej jak i sierpniowej. Informacje i zapisy pod telefonami podanymi w zakładce kontakt.